Vārda dienu šodien svin: Niklāvs, Niks, Nikolajs

PuMPuRS 2021./2022.m.g.

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Projekts "Pumpurs" : kandava.lv           2021./2022.mācību gadā

       Dekšāru pamatskolā Pumpura konsultācijas

             ir piešķirtas 3 izglītojamajiem.

PuMPuRS attālinātā mācību procesa laikā

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

   Projekts "Pumpurs" : kandava.lv

ESF projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001

“Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”

 

 

     Ir dažādi iemesli izglītojamo nesekmībai kādā mācību priekšmetā vai pārbaudes darbā.Lai skolēni ar patiku apmeklētu stundas, saprastu uzdoto mācību vielas materiālu, vajadzīgs papildus laiks nesaprastā apguvei. Liels atbalsts mācību un audzināšanas darba uzlabošanā Dekšāru pamatskolā ir projekta PuMPuRS ietvaros veiktais konsultāciju darbs.

           2018.g. janvārī projektā bija iesaistīti tikai 6 skolēni,  tagad PuMPurs konsultācijas labprāt un aktīvi izmanto jau 30 izglītojamie.Vecāki un bērni īpaši attālinātā mācību procesa laikā (2020.gada pavasarī, rudenī un pašlaik ) izprot individuāla darba nepieciešamību un atbalsta to.Izglītojamie var griezties pēc padoma un konsultatīva atbalsta pie mācību priekšmetu skolotājiem . Sazināšanās notiek, izmantojot  Microsoft Teams  un Zoom saites,WhatsApp, sazinoties telefoniski. Skolēni,kuriem nav datora vai ir tehniskas grūtības uzdotā izpildīšanā,ievērojot drošības noteikumus un distanci, var ierasties skolā un izpildīt darbu, saņemot arī individuālas konsultācijas un skaidrojumu. 

Prieka darbnīca

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

19. decembrī   Lolita Kivleniece no Rēzeknes augstskolas vadīja projekta "Pumpuriņš" nodarbību "Prieka 

Projekts "Pumpurs" : kandava.lv

darbnīca". Projektā iesaistītie jaunieši varēja izvēlēties dažādu formu piparkūkas, noklausīties īsu pamācību krāsu sagatavošanā un lietošanā un tad ilgi un radoši strādāt, apgleznojot cepumus. Svētkiem ,izrādās, ir gan smarža, gan garša. Un svētku gaidīšanas laikā mākslinieka talants ir visiem. Noslēgumā bērni varēja iesaiņot savas piparkūkas, ar kurām  jau tajā pašā dienā bija pacienāti skolotāji un draugi, tomēr lielākā daļa tika aizvesta mājup.

"Neba maize pati nāca.."

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Projekts "Pumpurs" : kandava.lv22.novembrī, projekta "Pumpuriņš" rosināti un atbalstīti, mūsu skolas 5.-8.kl. skolēni devās uz Aglonas maizes muzeju.

Tur bērni uzzināja visu par maizīti: tās vēsturi, nosaukumus, ticējumus. Ēkā bija seni sadzīves priekšmeti.

Maizīti cept vēlējās visi. Samīļoti un izrakstīti klaipiņi vispirms nokļuva krāsnī, pēc tam grozā, bet beigās katrs bērns ar lepnumu savu darinājumu veda mājup.

Piektais pasaules diktāts latviešu valodā

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

  Projekts "Pumpurs" : kandava.lv   V pasaules diktātā latviešu valodā, kas norisinājās 2019. gada 9. novembrī, tiešsaistē un klātienē kopā piedalījās 2054 dalībnieki, kas ir par 25% vairāk nekā pērn. Klātienē 11 Latvijas pilsētās diktātu rakstīja 819 cilvēki – Rīgā (453), Liepājā (78), Rēzeknē (61), Jēkabpilī (46), Valmierā (41), Jelgavā (29), Daugavpilī (29), Ventspilī (26), Cēsīs (24), Ikšķilē (18) un Bauskā (14), savukārt interneta vietnē raksti.org tika iesniegti 1235 darbi no 27 valstīm. Tiešsaistes dalībnieku vairākums bija no Latvijas (1089), pārējie bija no Vācijas un Lielbritānijas (katrā pa 29), Beļģijas (10), Norvēģijas un Nīderlandes (katrā pa 9), Spānijas (7), Zviedrijas un Īrijas (katrā pa 6), Polijas, Luksemburgas, Lietuvas, Somijas, Itālijas un ASV (katrā pa 4), Austrālijas, Portugāles, Igaunijas, Horvātijas un Čehijas (katrā pa 2), Afganistānas, Taivānas, Francijas, Baltkrievijas, Islandes, Izraēlas un Dānijas (katrā pa 1).

   Ap 300 vārdu garo diktātu ar virsrakstu "Sēņu diktāts", kas ir veiksmīgs sēņošanas, interpunkcijas un ortogrāfijas apvienojums, īpaši šim notikumam radīja rakstniece Nora Ikstena. Diktāta tekstu ar skaidrojumiem var apskatīt saitē  https://raksti.org/rezultati-2019.   /No interneta materiāliem/

Arī mūsu skolas divdesmit  5.-9.kl.izglītojamie ,projekta "Pumpuriņš" atbalstīti, Rēzeknē klātienē rakstīja diktātu. Tekstu lasīja komunikāciju eksperte Iveta Graudiņa. Pēc rakstīšanas bija iespēja noklausīties grafoloģes, neiropsiholoģes Anitas Milleres lekciju par cilvēku rokrakstiem, burtu rakstības skaidrojumus un salīdzinājumus. Daudzi jaunieši izteica vēlēšanos arī nākošgad rakstīt diktātu, kaut vai tiešsaistē.

Stundu saraksts

images

Autobusu kustības saraksts

Zvanu saraksts

campas

Meklēt