Vārda dienu šodien svin: Sarmīte, Tabita

"Neba maize pati nāca.."

22.novembrī projekta "Pumpuriņš" rosināti un atbalstīti mūsu skolas 5.-8.kl. skolēni devās uz Aglonas maizes muzeju.

Tur bērni uzzināja visu par maizīti: tās vēsturi, nosaukumus, ticējumus. Ēkā bija seni sadzīves priekšmeti.

Maizīti cept vēlējās visi. Samīļoti un izrakstīti klaipiņi vispirms nokļuva krāsnī, pēc tam grozā, bet beigās katrs bērns ar lepnumu savu darinājumu veda mājup.

Piektais pasaules diktāts latviešu valodā

V pasaules diktātā latviešu valodā, kas norisinājās 2019. gada 9. novembrī, tiešsaistē un klātienē kopā piedalījās 2054 dalībnieki, kas ir par 25% vairāk nekā pērn. Klātienē 11 Latvijas pilsētās diktātu rakstīja 819 cilvēki – Rīgā (453), Liepājā (78), Rēzeknē (61), Jēkabpilī (46), Valmierā (41), Jelgavā (29), Daugavpilī (29), Ventspilī (26), Cēsīs (24), Ikšķilē (18) un Bauskā (14), savukārt interneta vietnē raksti.org tika iesniegti 1235 darbi no 27 valstīm. Tiešsaistes dalībnieku vairākums bija no Latvijas (1089), pārējie bija no Vācijas un Lielbritānijas (katrā pa 29), Beļģijas (10), Norvēģijas un Nīderlandes (katrā pa 9), Spānijas (7), Zviedrijas un Īrijas (katrā pa 6), Polijas, Luksemburgas, Lietuvas, Somijas, Itālijas un ASV (katrā pa 4), Austrālijas, Portugāles, Igaunijas, Horvātijas un Čehijas (katrā pa 2), Afganistānas, Taivānas, Francijas, Baltkrievijas, Islandes, Izraēlas un Dānijas (katrā pa 1).

Ap 300 vārdu garo diktātu ar virsrakstu "Sēņu diktāts", kas ir veiksmīgs sēņošanas, interpunkcijas un ortogrāfijas apvienojums, īpaši šim notikumam radīja rakstniece Nora Ikstena. Diktāta tekstu ar skaidrojumiem var apskatīt saitē  https://raksti.org/rezultati-2019.   /No interneta materiāliem/

Arī mūsu skolas divdesmit  5.-9.kl.izglītojamie ,projekta "Pumpuriņš" atbalstīti, Rēzeknē klātienē rakstīja diktātu. Tekstu lasīja komunikāciju eksperte Iveta Graudiņa. Pēc rakstīšanas bija iespēja noklausīties grafoloģes, neiropsiholoģes Anitas Milleres lekciju par cilvēku rokrakstiem, burtu rakstības skaidrojumus un salīdzinājumus. Daudzi jaunieši izteica vēlēšanos arī nākošgad rakstīt diktātu, kaut vai tiešsaistē.

Darbnīca sietspiedes tehnikā

1.novembrī skolā bija Ingūnas Sermules vadītā projekta nodarbība sietspiedes tehnikas radošā darbnīcā. Pirmās iemaņas krekliņu apgleznošanā mūsu bērni guva no Jāņa Jurčenko - SIA "PORDARE" pārstāvja (SIA nodarbojas ar ekolietām). Viņš izstāstīja par apgleznošanas senumu, iepazīstināja ar darbarīkiem un to izmantošanas noteikumiem, par mūsdienu sniegtajām iespējām šajā papīra un audumu apdares tehnikā.

Jaunieši strādāja 2 grupās, vajadzēja izvēlēties rakstu, krāsu. Nebija viegli palikt pie savas izvēles, kad skolas biedram jau bija radīts kaut kas skaists. Jūtama neseno Helovīna svētku ietekme.Bērni bija priecīgi un sajūsmināti, ka viss izdevās. Vajag tikai klausīties, pareizi visu izpildīt un arī nesteigties.

PUMPURIŅI Rīgā

Projekta PUMPURIŅŠ ietvaros 18.oktobrī Dekšāru pamatskolas 20 skolēni devās uz Rīgu. Vispirms apmeklēja zinātkāres centru “ZINOO”. Tajā skolēni iejutās jauno inženieru lomā: darbojoties komandā, bija jāuzbūvē augstākais tornis. Pēc nodarbības varēja ne tikai aplūkot, bet arī izmēģināt dažādus centra eksponātus.

Pēc aktīvas darbošanās skolēni devās uz LIDO, kur viņi paēda garšīgas pusdienas un atpūtās.

Vakarā skolēni skatījās izrādi “Planēta Nr.85” Dailes teātrī. Visi bija priecīgi par iespēju redzēt tādus populārus aktierus kā O.Dreģe, Ģ.Andžāns. D.Daneviča. Izrādes laikā jaunieši varēja sekot līdzi galvenā varoņa ceļojumam laikā. Tas bija interesanti un aizraujoši.  /Inga Senkāne, angļu val.skolotāja/

Drāmas terapija "Es un citi"

10.oktobrī jaunāko klašu Pumpuriņi tikās ar drāmas skolotaju, psiholoģi Līgu Rundāni. Bērni runāja par emocijām, sadarbību, ieklausīšanos otrā,spēlēja spēles, veidoja izrādi. Visi jutās lieliski,aktīvi atbalstīja viens otru, parādīja,ka prot fantazēt un sadarboties ar citiem, jo kopā ir vienmēr jautrāk. Arī šoreiz. Paldies nodarbības vadītājai par bērnu iedrošināšanu un prasmīgu vadīšanu.

Skat. galeriju "Drāmas terapija "Es un citi"/10.10.2019/"