Vārda dienu šodien svin: Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne

Radošā darbnīca /30.10.2020.

Projekts "Pumpurs" : kandava.lv Lai ilgāk paliktu atmiņā  2 mācību ekskursijās redzētais, dzirdētais ,iepazītais, uzzinātais un apgūtais, projektā PUMPURS darbojošies 6.klases izglītojamie skolas datorkabinetā no vairāk kā 500 fotogrāfijām izvēlējās sev interesantākās un skolotāju vadībā veidoja fotomirkļu kolāžu. Pārskatot fotogrāfijas, bija jautri atcerēties notikumus un darbības. Daži veidoja kolāžu no paša fotografētajiem kadriem. Kad bildes aizpildīja visu lappusi,vajadzēja apgūt laminēšanas tehniku.  (Skat. fotogaleriju "Radošā darbnīca".)

Bet tas nav viss.Darbs vēl ir pusdarīts. Novembrī no rudenī savāktajiem čiekuriem,kastaņiem, sūnām, lapām u.c. materiāliem veidosim savu bilžu rāmīti. Arī 7.-9.kl. izglītojamie , atgriežoties klātienes mācībās, iesaistīsies projekta nodarbībās.

Pētnieciski izzinošā ekskursija Nagļos

Projekts "Pumpurs" : kandava.lv

Š.g. 26.septembrī skolēni brauca pētnieciski izzinošajā ekskursijā uz "Teirumniekiem", Lubānas ezeru, viesu māju "Stikāni". Visi izstaigājām Teirumnieku dabas taku un izpētījām purva ekosistēmu. Gide stāstīja un rādīja purvā sastopamos augus. Pēc tam devāmies uz Lubānas ezeru, apskatījām informācijas centru "Bāka". Projekta ietvaros skolēni darbojās un noteica dažādas putnu sugas, izmantojot dotos noteicējus.

Viesu mājā "Stikāni" projektā iesaistītie jaunieši pusdienoja.Pēc tam devās pie dīķiem pētīt putnus, putnu slēpņus. Bija iespēja pabūt putnu novērošanas slēpņos, pavērot, kādi putni atlido un izmanto putnu barotavu. Pēdējā grupa vārēja vērot vāverītes rosīšanos.

Skolotāja Anita Seile

Izglītojošais pasākums 4.,5.augustā

ESF projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001
“Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”Projekts "Pumpurs" : kandava.lv

Jauniešu iniciatīvu projekta "Spāres" ietvaros izbaudījām patīkamu pasākumu virkni: veselīgo čipšu ražotni un Raunas Staburagu skaistajā Raunā. Izmēģinājām spēkus Lāzertagā un labirintā Minotaurs Siguldā.

Izstaigājām Cēsu vecpilsētu un parku. Atpūtāmies skaistā un sakoptā kempingā Gaujas krastā "Jaunarāji" netālu no Valmieras.

Atguvuši spēkus pēc garšīgām brokastīm, devāmies uz Ainažu jūrskolas muzeju, kas mūs pārsteidza ar gides izzinošo un enerģisko stāstījumu.

Tik ļoti liela vēlme bija satikties ar jūru, ka Ziemeļu mols nesagādāja nekādas grūtības. Izstaigājušies varējām sasveicināties ar Igaunijas robežu un pilsētu Ikla.

Talāk devāmies izzināt Minhauzena stāstu pasauli un brīnišķīgo muzeju Duntē. Laiks mūs lutināja un tā vien vilināja uz jūru. Izstaigājuši Balto kāpu Saulkrastos, veldzējāmies jūras peldē. Izbaudījuši jūru, devāmies uz Bīriņu pili un parku, kur izzinājām pils stāstus un vēsturi.

Nedaudz noguruši un noilgojušies pēc mājām devāmies mājupceļā, kur par drošību uz ceļa divu dienu garumā rūpējās pacietīgs un labsirdīgs šoferītis. Paldies visiem, kas sniedza mums šādu iespēju, paldies!

Projekta vadītāja, Dekšāru pamatskolas direktore Daiga Ceipiniece

Dekšāru pamatskolas mācību procesa organizēšanas kārtība no 2020.gada 1.septembra

kartiba