Vārda dienu šodien svin: Albīna, Albīns

Projekta "Spāres" noslēguma pasākums

Prezentācijas saitehttps://drive.google.com/file/d/1JdfgFBD71JvNcfPxmKLjMl65Ts1rT_R6/view?usp=sharing

Filmiņas saitehttps://drive.google.com/file/d/1FC2HAVgVfb-ZMLT0fUFGPfDlUhkyVw9S/view?usp=sharing

31.martā projekta "Spāres"  14 dalībnieki pulcējās tiešsaistē, lai pārrunāto paveikto un redzēto, iegūto un izjusto visu projekta izglītojošo pasākumu laikā. Krūzītes jau bija aizceļojušas pie īpašniekiem un itin bieži liks atcerēties par jautrajiem, izzinošajiem mirkļiem vasarā un rudenī.

Ieguvuši esam daudz , tāpēc pateicāmies projekta organizētājiem un vadītājiem, visiem, kas palīdzēja projekta realizācijā.

Paldies!

Projekta "Spāres" vadītāja  Daiga Ceipiniece

Radošā darbnīca /30.10.2020.

Projekts "Pumpurs" : kandava.lv Lai ilgāk paliktu atmiņā  2 mācību izglītojošajos pasākumos redzētais, dzirdētais ,iepazītais, uzzinātais un apgūtais, projektā PUMPURS darbojošies 6.klases izglītojamie skolas datorkabinetā no vairāk kā 500 fotogrāfijām izvēlējās sev interesantākās un skolotāju vadībā veidoja fotomirkļu kolāžu. Pārskatot fotogrāfijas, bija jautri atcerēties notikumus un darbības. Daži veidoja kolāžu no paša fotografētajiem kadriem. Kad bildes aizpildīja visu lappusi,vajadzēja apgūt laminēšanas tehniku.  (Skat. fotogaleriju "Radošā darbnīca".)

Bet tas vēl nebija viss. Izveidotās fotokolāžas  tika arī pie sava rāmīša.No rudenī savāktajiem dabas materiāliem- kastaņiem, čiekuriem, izkaltētām koku lapām,ogām, fizāļiem,sūnām un ķērpjiem, zariņiem- projektā iesaistītie skolēni veidoja  savu bilžu rāmīti. Katrs vēlējās ko savu, atšķirīgu no pārējo darinājumiem, un tā aizrāvāmies ar darbu, ka piepildījās vizuālās mākslas skolotājas brīdinājums, ka rāmītis nedrīkst būt skaistāks par kolāžu, jādomā, ko vēlas izcelt.

Citreiz būsim prātīgāki, mēģināsim iegrožot azartisko darbaprieku, "jāierāmē" arī tas. Rāmītim ir jābūt rāmītim! / Skat fotogaleriju "Taisām bilžu rāmīti!"

7.-9.kl. izglītojamie,pārskatot fotogrāfijas ,atceroties un pārdomājot , veidoja savus atmiņu stāstus. Tie tika atsūtīti skaņu ierakstos, daži jau paši mājās saveidoja videoierakstus par vairāk iepatikušos objektu. Mērķis - izveidot filmiņu par projektā sniegtajām iespējām izglītoties, dot iespēju arī citiem skolas jauniešiem neklātienē izstaigāt takas , ražotnes un  pilis un iepazīt mūsu skaisto Latviju. Tā no maziem atmiņu gabaliņiem vecāko klašu skolēni samontēja filmiņu par projektu SPĀRES.

Radošās meistarklases vadītāja Anna Sondore

Pētnieciski izzinošais pasākums Nagļos

Projekts "Pumpurs" : kandava.lv

Š.g. 26.septembrī skolēni piedalījās pētnieciski izzinošajā

pasākumā  "Teirumniekos", pie Lubānas ezera, viesu mājā "Stikāni". Visi izstaigājām Teirumnieku dabas taku un izpētījām purva ekosistēmu. Gide stāstīja un rādīja purvā sastopamos augus. Pēc tam devāmies uz Lubānas ezeru, apskatījām informācijas centru "Bāka". Projekta ietvaros skolēni darbojās un noteica dažādas putnu sugas, izmantojot dotos noteicējus.

Viesu mājā "Stikāni" projektā iesaistītie jaunieši pusdienoja.Pēc tam devās pie dīķiem pētīt putnus, putnu slēpņus. Bija iespēja pabūt putnu novērošanas slēpņos, pavērot, kādi putni atlido un izmanto putnu barotavu. Pēdējā grupa vārēja vērot vāverītes rosīšanos./Skat.fotogaleriju "Meža māte putnus sauca.."/

Pētnieciski izzinošās meistarklases vadītāja  Anita Seile

Izglītojošais pasākums 4.,5.augustā

ESF projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001
“Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”Projekts "Pumpurs" : kandava.lv

Jauniešu iniciatīvu projekta "Spāres" ietvaros izbaudījām patīkamu pasākumu virkni: veselīgo čipšu ražotni un Raunas Staburagu skaistajā Raunā. Izmēģinājām spēkus Lāzertagā un labirintā Minotaurs Siguldā.

Izstaigājām Cēsu vecpilsētu un parku. Atpūtāmies skaistā un sakoptā kempingā Gaujas krastā "Jaunarāji" netālu no Valmieras.

Atguvuši spēkus pēc garšīgām brokastīm, devāmies uz Ainažu jūrskolas muzeju, kas mūs pārsteidza ar gides izzinošo un enerģisko stāstījumu.

Tik ļoti liela vēlme bija satikties ar jūru, ka Ziemeļu mols nesagādāja nekādas grūtības. Izstaigājušies varējām sasveicināties ar Igaunijas robežu un pilsētu Ikla.

Talāk devāmies izzināt Minhauzena stāstu pasauli un brīnišķīgo muzeju Duntē. Laiks mūs lutināja un tā vien vilināja uz jūru. Izstaigājuši Balto kāpu Saulkrastos, veldzējāmies jūras peldē. Izbaudījuši jūru, devāmies uz Bīriņu pili un parku, kur izzinājām pils stāstus un vēsturi.

Nedaudz noguruši un noilgojušies pēc mājām devāmies mājupceļā, kur par drošību uz ceļa divu dienu garumā rūpējās pacietīgs un labsirdīgs šoferītis. Paldies visiem, kas sniedza mums šādu iespēju, paldies!

Projekta "Spāres" vadītāja  Daiga Ceipiniece

Darbojamies projektā "Spāres"!

Jauniešu iniciatīvas  projekta "Spāres"ietvaros 4. un 5. augustā 25 mūsu skolas izglītojamajiem būs iespēja piedalīties 2 dienu ekskursijā pa Vidzemi. Bērni sekmīgi pabeidza mācību gadu, piedalījās deju skatē, vasarā  brauc uz futbola turnīra spēlēm, tagad ir pelnījuši paplašināt savas zināšanas muzejos, piedalīties sporta aktivitātēs un atrakcijās,redzēt skaistus Latvijas dabas objektus.

Maršruta apraksts

4.augustā

1. Izbraukšana no Dekšārēm plkst. 7.00. Pulcējamies pie skolas.

2.Veselīgo čipsu ražotnē Raunā varēs iepazīties ar gatavošanas procesu un  degustēt.

3. Raunas Staburags.

4.Komandas spēle ar lāzerieročiem bijušā kara poligona teritorijā Siguldā. Labirints "Minotaurs".

5. Cēsu vecpilsētas apskate..

6. Naktsmītne Gaujas krastā kempingā "Jaunarāji".

5.augustā

1. Ainažu jūrskolas muzejs. Akmeņainais mols.

2.Minhauzena muzejs Duntē.

3.Saulkrasti. Baltā kāpa.

4. Bīriņu pils.

5. Atgriešanās Dekšārēs ap 22.00.

Līdzi paņemam bumbas, galda spēles, maskas, jautru noskaņojumu un vēlmi visu redzēt, dzirdēt, saprast un just.

Izglītojošā pasākuma vadītāja Inga Senkāne

Dekšāru pamatskolas mācību procesa organizēšanas kārtība no 2020.gada 1.septembra

kartiba