Ēd un esi vesels!

IMG-20190410-WA0012

10.aprīlī 3.,4.klašu izglītojamie piedalījās veselīga uztura olimpiādē.  Lai sagatavotos olimpiādes norisei, skolēni klases stundu laikā apguva mācību materiālus. Pasākums notika sporta zālē,jo bija vajadzīgs plašums. Tie, kas pareizi un veselīgi ēd, prot veikli un žigli kustēties. Stunda paskrēja ļoti ātri un interesanti. Olimpiādes var būt arī aizraujošas. Steidzās uzvarēt izveidotās 3 komandas, gadījās arī kļūdīties, bet uzvarēja visi. Uzdevumi, stafetes mijās ar vingrošanu. Pasākuma vadītājas katrai komandai paskaidroja kļūdas, tā nostiprinot dalībnieku zināšanas un prasmes. 1.uzd.stafete „Produktu grupas” -jāsašķiro attēlus 5 groziņos:augļi, dārzeņi,ogļhidrāti,olbaltumvielas un tauki.It kā viegli,bet, kad steidzies , uztraukumā nepazīsti pazīstamo, un tie daži izņēmumi trāpīja nepareizos grozos. 2.uzd.„Cukura detektīvs”- cukura daudzuma aprēķināšana dažādos produktos.3.uzd.„Veselīgā uztura šķīvis”- produktu šķirošana uz pārtikas šķīvjiem.4.uzd.„Veselīgie Latvijas gardumi” - jāsavieno attēls un nosaukums. 5.uzd.-teorētisko zināšanu pārbaude „Vai zini?” 6.uzd. -balvu saņemšana.Visas 3 komandas sarindojās tik cieši blakus,  tikai  1 punkta pārsvars izšķīra iznākumu. Cienastā bija veselīgi un garšīgi ābolu čipsi. Jācer, ka bērni biežāk padomās,kas ir uz viņu ēdiena šķīvja, no kā sastāv produkti, pērkot pratīs atrast veselīgāko.
   Pēc tam vecāko klašu skolēni, skolas darbinieki un vecāki varēja noklausīties informāciju par ekonomisku uzturu,saņemt kvalificētu speciālistu atbildes par veselīgu pārtiku un produktiem, kuru patēriņš ikdienā būtu jāierobežo, par veselīga, daudzveidīga un sabalansēta uztura nozīmi vispārējās veselības kontekstā. Izrādās, ka ir jauna slimība "helsisms" - apsēstība ar veselīgu uzturu. Paldies projekta vadītājām par interesanto stāstījumu, pārliecinošām atbildēm, veselīgu un ekonomisku ēdienu receptēm.