Vārda dienu šodien svin: Marģers, Anastasija

Arrow
Arrow
Slider

Ēd un esi vesels!

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

IMG-20190410-WA0012
IMG-20190410-WA0012

 10.aprīlī 3.,4.klašu izglītojamie piedalījās veselīga uztura olimpiādē.  Lai sagatavotos olimpiādes norisei, skolēni klases stundu laikā apguva mācību materiālus. Pasākums notika sporta zālē,jo bija vajadzīgs plašums. Tie, kas pareizi un veselīgi ēd, prot veikli un žigli kustēties. Stunda paskrēja ļoti ātri un interesanti. Olimpiādes var būt arī aizraujošas. Steidzās uzvarēt izveidotās 3 komandas, gadījās arī kļūdīties, bet uzvarēja visi. Uzdevumi, stafetes mijās ar vingrošanu. Pasākuma vadītājas katrai komandai paskaidroja kļūdas, tā nostiprinot dalībnieku zināšanas un prasmes. 1.uzd.stafete „Produktu grupas” -jāsašķiro attēlus 5 groziņos:augļi, dārzeņi,ogļhidrāti,olbaltumvielas un tauki.It kā viegli,bet, kad steidzies , uztraukumā nepazīsti pazīstamo, un tie daži izņēmumi trāpīja nepareizos grozos. 2.uzd.„Cukura detektīvs”- cukura daudzuma aprēķināšana dažādos produktos.3.uzd.„Veselīgā uztura šķīvis”- produktu šķirošana uz pārtikas šķīvjiem.4.uzd.„Veselīgie Latvijas gardumi” - jāsavieno attēls un nosaukums. 5.uzd.-teorētisko zināšanu pārbaude „Vai zini?” 6.uzd. -balvu saņemšana.Visas 3 komandas sarindojās tik cieši blakus,  tikai  1 punkta pārsvars izšķīra iznākumu. Cienastā bija veselīgi un garšīgi ābolu čipsi. Jācer, ka bērni biežāk padomās,kas ir uz viņu ēdiena šķīvja, no kā sastāv produkti, pērkot pratīs atrast veselīgāko.
   Pēc tam vecāko klašu skolēni, skolas darbinieki un vecāki varēja noklausīties informāciju par ekonomisku uzturu,saņemt kvalificētu speciālistu atbildes par veselīgu pārtiku un produktiem, kuru patēriņš ikdienā būtu jāierobežo, par veselīga, daudzveidīga un sabalansēta uztura nozīmi vispārējās veselības kontekstā. Izrādās, ka ir jauna slimība "helsisms" - apsēstība ar veselīgu uzturu. Paldies projekta vadītājām par interesanto stāstījumu, pārliecinošām atbildēm, veselīgu un ekonomisku ēdienu receptēm.
 
 

Skolai 110

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

IMG-20170818-WA0003
IMG-20170818-WA0003

Dekšāru pamatskola aicina 2019.gada 3.maijā plkst.20.00 uz 110 gadu jubileju absolventus, bijušos skolu direktorus, skolotājus, tehniskos darbiniekus un visus, kuriem sirdij tuva un mīļa skola, kur sapņi un atmiņas savīsies zvana skaņās un laimes mirkļi neskaitīs laiku.

 

Pasākuma kuplināšanai ņemsim līdzi labu noskaņojumu un groziņu.

Reģistrācija sāksies plkst.18.00.

Muzikālo noskaņojumu radīs Ginc un Es.

 

Skolas administrācija

Konkurss

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Fonds “Sibīrijas bērni” izsludina divus konkursus skolēniem. Aicinām līdz š.g. 7.maijam iesūtīt darbus sacerējumu konkursam “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949 – TRIMDAS BĒRNI 1944” un zīmējumu konkursam “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949”.

Ar konkursiem vēlamies mudināt skolēnus izzināt mūsu valsts un savas ģimenes vēsturi, stiprināt bērnos un jauniešos patriotisma jūtas un piederības sajūtu Latvijai.

Mēs regulāri braucam uz skolām, rādām filmas par vēsturi un stāstām par ekspedīcijām uz Sibīriju. Daudziem skolēniem ģimenē ir gan Sibīrijas, gan Trimdas stāsti. Vēlamies mudināt bērnus interesēties par šiem stāstiem.

Konkursā darbus vērtēs trīs vecuma grupās. Sacerējumu konkursa žūrijas darbā piedalīsies Ina Druviete, Pauls Raudseps, Ligita Kovtuna, Elita Veidemane, Liveta Sprūde, Inese Lūsiņa, Kaspars Pūce un Māra Libeka. Zīmējumu konkursa žūrijas darbā piedalīsies Tatjana Krivenkova, Vaira Cīrule, Linda Lūse, Regīna Deičmane un Vilipsōns (Aivars Vilipsons).

Konkursu labāko darbu autoru apbalvošana notiks 14.jūnija konferences laikā Rīgā.

"Esi līderis!"

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Karjeras attīstības atbalsta pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

             26.02. Dekšāru pamatskolā notika KAAP pasākums “Esi līderis” 8.-9.klašu skolēniem.

Psiholoģe Natālija Melne vadīja aizraujošu nodarbību, kuras laikā skolēniem bija iespēja apgūt zināšanas un iemaņas, kā savas spējas un talantus izmantot līderības prasmju attīstībai.

           Tika veicināta skolēnu iekšējā motivācija dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un saprast, kā izmantot katram doto laiku savā labā. Izglītojamie tika iepazīstināti ar veiksmīgu cilvēku līderībaspamatprincipiem. Personīgās izaugsmes trenera vadībā norisēja diskusija par to, kā izvirzīt savus karjeras mērķus un sasniegt tos, kā mācības skolā saistās ar profesionāļa karjeru nākotnē, kādas līderības prasmes ir iespējams apgūt un pilnveidot mācību procesā, brīvajā laikā, ģimenes ietvaros. Saistoša bija dažādu atraktīvu metožu kopums, kas palīdzēja veidot izpratni – vai viegli būt līderim.

                                                                                                            /Ināra Mežatuča, pedagoģe, karjeras konsultante/

Izglītojoši pasākumi 2.semestrī

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

pav
pav
26.februārī psiholoģes N.Melnes  lekcija, nodarbība 8.,9.kl.skolēniem "Esi līderis!"

 Februārī un martā 1.-4.kl.  izglītojošu nodarbību kopums bērniem fiziskās sagatavotības stiprināšanai un pareizas elpošanas tehnikas apguvei.

6.martā - tautu deju kolektīvu skate Bērzgalē.

26.martā - skatuves runas konkurss skolā,29.martā -Viļānos.

27.martā - 5.-7.kl.mācību ekskursija. Nīcgales akmens un Lubāna mitrājs./APP projekts/

28.martā -  5.-6.kl. ekskursija uz Interešu izglītības centru "Lielvārdi" .LEGO nodarbība. /APP projekts/

5.aprīlī - 1.-4.kl. ekskursija uz Alūksnes Dabas muzeju ./APP projekts/

6.aprīlī - futbola turnīrs meitenēm Gulbenē.

8.aprīlī -   1.-6.kl. GORĀ izrāde bērniem "KAKA UN PAVASARIS" ./projekts SKOLAS SOMA/

10.aprīlī -  veselīga uztura olimpiāde vispārējo izglības iestāžu 3.-4.klašu skolēniem par veselīga un sabalansēta uztura jautājumiem;

                - skolu kauss futbolā, atlases spēles Kārsavā  ,4.,5.klase;

               - Rēzeknes un Viļānu novadu apvienības 8.-9.kl.skolēnu 3. atklātā angļu valodas olimpiāde Rēzeknē.

17.aprīlī -8.,9.kl. ekskursija uz Rīgas Dabas muzeju. /APP projekts/;

                 - skolu kauss futbolā, atlases spēles Balvos , 6.,7.klase.

24.aprīlī - skolu kauss futbolā, atlases spēles Balvos , 8.,9.klase.

24.,25.aprīlī   -   7-9.kl. "Saskarsme. Pieklājība".

2.maijā - 8.,9.kl. mācību ekskursija uz Teiču rezervātu.

7.maijā - 7.-9.kl.Rēzeknes teātrī "Joriks" izrāde "Kinoteātris" . /projekts SKOLAS SOMA/

10.maijā - Māmiņdienas koncerts.

17.maijā - Zvaniņa svētki.

images 1
images 1

Eksāmeni 9.klasē

latviešu valodā (rakstiski) -  22. maijs, (mutiski) -  22. un 23. maijs

vienā svešvalodā pēc izglītojamā izvēles (rakstiski) -  29. maijs, (mutiski) -  29. un 30. maijs

matemātikā (rakstiski) -  4. jūnijs

Latvijas vēsturē (rakstiski) -  11. jūnijs.

Skolas vecāku kopsapulce

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Š.g.7.februārī plkst.16.00 notiks Dekšāru pamatskolas vecāku kopsapulce.

Dienas kārtībā:

1.Veselīgs uzturs.

2.Psiholoģes E.Birules padomi bērnu audzināšanā.

3.Skolas iekšējās kārtības noteikumi.

4.Skolas budžets.

NOSLĒPUMU SALA

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

30. janvārī 1.-6.klašu skolēniem bija iespēja Viļānu KN  noskatīties un aktīvi piedalīties

Teātris un ES  piedzīvojumu izrādē bērniem "NOSLĒPUMU SALA"./Režisors: Armands Ekštets/

Vai esi gatavs neparastam piedzīvojumam ar dažnedažādiem interesantiem pavērsieniem, aizraujošām darbībām un mīklu minēšanu? Tad šī izrāde ir paredzēta tieši Tev! Noslēpumu sala nav parasta izrāde. Tajā Tu atklāsi dažādus noslēpumus un var gadīties, ka Tu kopā ar izrādes varoņiem nomaldīsies, taču drīz vien sekojot slepenām norādēm nokļūsi uz pareizā ceļa un atradīsi pirātu noslēptos dārgumus!

Šī ir jautra un izzinoša izrāde bērniem, kurā izrādes varoņi interaktīvi iesaista mazos skatītājus. Izrādes laikā bērni tiek ierauti aizraujošā piedzīvojumu pasaulē, kā datorspēlē, kurā kopā ar izrādes varoņiem atrisina dažādus aizraujošus uzdevumus. Tā ir vēl viena iespēja uzzināt interesantus faktus – matemātikā, dabaszinībās, vēsturē, literatūrā u.c. 

Par piedzīvojumu? Vistiņa ir atradusi īstu apslēpto dārgumu karti. Tagad tikai piedzīvojumi var sākties! Nu, jādodas bagātības meklēt uz NOSLĒPUMU SALU! Bet ak, kāda nelaime, tur dārgumus apsargā pirātu kapteiņa palīgs - Papagailis. Nu drosmīgā vistiņa sastapsies ar dažādiem šķēršļiem, ne tikai cīnīsies par izdzīvošanu, bet arī izrādīs apbrīnojamas zināšanas, atjautību un neatlaidību. Viņai kopā ar bērniem būs jāatrisina aizraujošus UZDEVUMUS, savādāk dārgumus - neredzēt!

Laboratorium.lv

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

IMG-20190313-WA0041
IMG-20190313-WA0041
29. janvārī skolā ciemojās Laboratorium.lv  ar zinātnisku šovu, kas aizrāva un paplašināja redzesloku, ļāva uztvert zinātni pavisam citādi un iemīlēt to.

Stundu garos uzvedumos pasākuma vadītāji kopā ar skolēniem interaktīvos eksperimentos atklāja kādu ķīmijas vai fizikas tēmu.Tie vienlaikus bija aizraujoši un izglītojoši.Nodarbībās skolēni mācījās darot, caur savu personīgo pieredzi, eksperimentēja, lai apzinātos un izprastu likumsakarības un arī tiešām iemīlētos zinātnē!

Interesanti bija visiem - gan skolotājiem, gan  skolas medmāsiņai un direktorei, bet jo īpaši saistoši, izglītojoši un noderīgi tas bija 1.-9.klašu skolēniem. Sajūsmināto bērnu stāstījumu par redzēto un dzirdēto mājās bija jāuzklausa vecākiem. Tika runāts par dažādu vielu īpatnībām, pēc gāzes ieelpošanas balss kļuva dobja un zema, klasi klāja dūmi, bērni centās noturēt plaukstiņās mākoni.Visiem gribējās piedurt pirkstu, salīdzināt un piedalīties.

 

Bērnu žūrijas noslēgums

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

 

k9
k9
22.janvārī jaunāko klašu skolēni pēc stundām devās uz Dekšāres pagasta bibliotēku.Izlasītas vairākas jaunās grāmatas, izteikti vērtējumi aptaujā.Nu - gaidītais noslēgums.Bibliotekāre Iveta Jonina bija sagatavojusi dažādus uzdevumus, lai bērni atcerētos lasīto, nosauktu fragmentu autorus un grāmatu nosaukumus. Jaunie lasītāji stāstīja mīļāko grāmatas saturu,papildinot viens otra stāstīto ,lasīja dzejoļus gan no grāmatas, gan zināja no galvas.Nobeigumā visi lasošie saņēma dāvanas un pateicības rakstus. Tie 2018.gadā bija Emīls un Rūdis  Smani, Elīna Latkovska,Elīna Šarigina,Elīza Unda, Astrīda Čerņavska, Marta Kiule, Daniela Fiļipova, Paula Knipa, Anastasija Parfjonova un Evita Stafecka. No vecākajām klasēm bija 2 lasītāji: Dana Šarigina(6.kl.) un Daniēls Zeps(9.kl.). Prieks, ka daudzi skolēni paspēj gan mācīties, gan sportot, piedalīties deju kolektīvā, korī un lasīt grāmatas.Lai viņiem veicas un nakošgad lasītāju ir vēl vairāk!

Barikāžu atceres diena

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

IMG-20190118-WA0003
IMG-20190118-WA0003
18.janvārī visi pulcējāmies skolas zālē, lai pārrunātu un atcerētos  nozīmīgo un izšķirošo laiku  Latvijas vēsturē.

Uz tikšanos bija ieradies Dekšāru pagasta iedzīvotājs Antons Ikaunieks,barikāžu dalībnieks,zemnieks, triju bērnu tēvs . Viņš pastāstīja par barikāžu laika notikumiem, cilvēku noskaņojumu un izjūtām.

Stāstījumu lieliski papildināja vēstures skolotājas Janīnas Rupaines prezentācija un izskaidrojošais stāstījums par tā laika notikumiem hronoloģiskā secībā. Arī viņa tad bija Rīgā.

Varbūt ne visu saprata jaunieši, tomēr  pēc stāstījumiem un atbildēm uz jautājumiem izpratne par tā laika situāciju un atmosfēru kļuva pilnīgāka. 

1 lapa no 3

Stundu saraksts

images

Autobusu kustības saraksts

Zvanu saraksts

campas

©2017 Dekšāru pamatskola

Meklēt