Vārda dienu šodien svin: Sarmīte, Tabita

Adventa laika sākums

PIRMO SVECĪTI DEGŠU

Es šovakar pirmo svecīti degšu,

Klusā lūgšanā galvu liekšu, -

Par tevi, par sevi, par naidniekiem,

Par draugiem - īstiem un šķietamiem.

Lai rūpes un bēdas mūs nemeklē,

Sāpes un slimības izplēnē,

Vientulība sev citu mājas vietu rod,

Mīlestība, gaiši smaidot, roku dod.

Cienīt otru, pat ja tā ceļa gājums

Nav tik pareizs un tas  reizēm rājams,

Savā dvēselē un sirdī ieskatīties spēt,

Neļaut ļaunumam labestību uzvarēt.

/Inta Špillere/

5. vieta lauku skolu grupā

Nozīmīgas dienas decembrī

1. decembris – Pirmā Advente.
                       8. decembris – Otrā Advente.
                                                  15. decembris – Trešā Advente.

18.decembrī plkst.13.00 - Svētā Mise

19.decembrī - Liepājas Leļļu teātra izrāde "Rūķīši un Mežavecis"

20.decembrī plkst.10.00 - Ziemassvētku pasākums skolā.

22. decembris – Ceturtā Advente.
22. decembris – Ziemas saulgrieži. Sākas ziema.

Ziemas brīvdienas – no  23. decembra līdz 2020. gada 3. janvārim.                                                                  Uz skolu 6. janvārī !
24. decembris – Ziemassvētku vakars.
                           25. decembris – Pirmie Ziemassvētki.
                                                     26. decembris – Otrie Ziemassvētki.
  31. decembris – Vecgada diena.

Drošības nedēļa

Sākoties tumšajam laikam, visi izglītojamie tika aicināti ceļā no mājas uz skolu  nēsāt atstarotājus.

Negadījumu skaits  uz ceļiem Latvijā diemžēl ir audzis. Laukos ir īpaši bīstami, jo gājēju ceļš un braucamā daļa nav atdalīti.

Skolas pašpārvalde veica atkārtotas pārbaudes, vai skolēniem ir atstarotāji.

Drošības nedēļas ietvaros bērni saņēma atstarotājus.

Nēsāsim atstarotājus un būsim droši!

Novembris 2019

Novembris ir  pasākumiem bagātākais rudens mēnesis pirms Adventa laika.

11.novembrī  skolā atzīmējām  LĀČPLĒŠA   DIENU. No rīta bija tradicionālais skolotāja Aivara Stroda iedibinātais skrējiens. Šogad bija daudz skrējēju,iespējams, siltā laika dēļ. Sevišķi sparīgi bija jaunāko klašu izglītojamie. Palīdzēja tiesāt  skolas absolvents Inārs Juška. Pēc skrējiena bija gan izveicības, gan prāta uzdevumi, lai noskaidrotu skolas stiprākos un gudrākos jauniešus.Šoreiz tie visi bija 9.kl. izglītojamie: Dāvis Piļpuks, Arvis Veips un mūsu skolas Lāčplēsis - Andis Šarigins.

15.novembrī  pulcējāmies svinīgajā pasākumā par godu Latvijas dzimšanas dienai. Bija dziesmas, patriotisku dzejoļu deklamācija, konkursi. Saldumus enerģijas atjaunošanai no skolas direktores DaigasCeipinieces varēja saņemt visi skrējiena dalībnieki. 1.klases meitenes saņēma skolnieku pases. Mazā varoņa titulu šogad godam nopelnīja 2.klases skolniece Alise Čača, kura gan labi mācās, gan spēlē futbolu, dzied un dejo. Pateicību saņēma arī 8.kl. Artūrs Čerņavskis un skolotājas Anita Seile un Anna Sondore.

18.novembrī Viļānu KN Gada skolotāja titulu saņems mūsu skolotāja Janīna Rupaine, goda rakstu - mūsu pavāra palīdze Anita Saleniece.

Mārtiņdiena

Mārtiņi ir nobeigums garam darba ritumam, kas ap Jēkabiem sācies un ap Mārtiņiem noslēdzies. Raža ir novākta, apcirkņi ir piepildīti, zeme ir aparta. Pēc Saules kalendāra Mārtiņdiena iezīmē viduspunktu starp rudens un ziemas saulgriežiem.

Mūsu senči Mārtiņos šo dienu svinēja, ejot budēļos, Mārtiņdiena ir jāsvin jautri un priecīgi, tāpēc mūsu bērniem ir dažādas maskas. Jautras un līksmas svinības saimei nes svētību, laimi, veselību un auglību.

Gājām rotaļās, skandējām tautasdziesmas, minējām mīklas, dziedājām dziesmas. Pēc senču tradīcijām mazie budēlīši ierībināja Mārtiņdienu, lai aizbaidītu prom visus mošķus.

Inga Golubcova, pirmsskolas skolotāja

Miķeļdienas pasākums pirmsskolā

30.septembrī pirmsskolā notika pasākums bērniem „Rudentiņš - bagāts vīrs”. Ciemos pie bērniem bija atnākuši rudens rūķi Miks un Ķelis ar maisu, kurā bija daudz pārsteigumu.Visi kopā noskaidrojām, kas ir Miķeļdiena un kā tā svinama. Gājām rotaļās, minējām mīklas, dziedājām un veicām dažādas  aktivitātes. Pēc tam rūķi bērnus aicināja no rudens veltēm pagatavot rudens salātus, tos ar prieku un lepnumu gatavoja paši bērni. Viņi bija priecīgi par paveikto darbiņu, un visiem labi garšoja!

Inga Golubcova, pirmsskolas skolotāja

27. septembrī

Miķeļdienas tirdziņš kā tradīcija ir ļoti populārs mūsu skolā.

Miķeļdiena ir 29. septembrī, bet mūsu tirdziņš būs 27.septembrī no rīta.

Kad būsim sapirkušies, dosimies klašu pārgājienos.

Skrējiens Aivara Stroda piemiņai

klavu_lapa

28.septembrī  plkst.11:00-11:45 Reģistrēšanās

12:15 Starts 400m skrējieniem

12:30 Starts 12 km riteņbraucējiem (Piedalās dalībnieki bez vecuma ierobežojuma ar saviem velosipēdiem)

12:35 Starts 8.5 km skrējienam

12:45 Starts 1.2 km skrējieniem

12:45 Nūjošanas tehnikas apgūšana, iesildīšanās

13:15 Starts 1.5 km skrējieniem

13:20 Starts 2.5 km nūjotājiem (Piedalās dalībnieki bez vecuma ierobežojuma, nūjas varēs saņemt arī uz vietas)

14:00 Apbalvošana

Aicinām mūsu skolas skolēnus,darbiniekus un vecākus  piedalīties pasākumā.

Tēvu diena

1567772934596

6.septembrī  skolā jau no rīta pulcējās   tēvi, lai piedalītos spēlē "Es mīlu tevi ,Latgale". /Skat. galerijā/

Lai arī tēti ir stipri, skolas bērni sadalījās komandās un palīdzēja gan fiziskās aktivitātēs, gan atjautības uzdevumos. Kopā bija jautri, pasākumu nobeidzām ar rotaļu "Mans tētis bija super..".

Ir rudens, darāmā ir daudz, tāpēc īpaši liels paldies tētiem, kas izbrīvēja tik dārgo laiku un atnāca uz skolu. Paldies arī mammām, kas papildināja komandas.Bija jauki skatītities, ar kādu mīļu lepnumu bērni raudzījās uz saviem vecākiem.

1 lapa no 5